راهنمای کامپیوتر و اینترنت

وبلاگی برای معرفی و آموزش برنامه های کامپیوتر اینترنت سایت و وبلاگها

همانطور که ميدانيد هر کاربر در ویندوز XP میتواند برای حساب کاربری خود رمز عبور تعیین کند؛ به طوریکه تنها با وارد نمودن رمز عبور امکان ورود به محیط ویندوز مهیاست. این رمز عبور به طور پیش فرض تاریخ انقضایی ندارد و همیشگی است و تا زمانی که مجددأ توسط کاربر تغییر نکند پابرجا خواهد ماند. اما شاید شما دوست داشته باشید که برای رمز عبور حساب کاربری خود در ویندور تاریخ انقضایی تعیین کنید. بدین گونه که به عنوان مثال بعد از 14 روز رمز باطل شده و از سیستم محو گردد و طبعأ پس از آن دیگر برای ورود به ویندوز به وسیله آن حساب کاربری نیاز به وارد کردن پسورد نخواهد بود. کلیه ترفندهای نرم افزاری را در اینجا بیابید. جالب است بدانید این کار بدون نیاز به برنامه جانبی خاصی و تنها از طریق محیط ویندوز و رجیستری امکان پذیر است. هم اکنون به معرفی این ترفند میپردازیم.

بقیه در ادامه مطلب ...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه ششم فروردین 1388ساعت 22:56  توسط سید محمد آدم پیرا  | 

از بین بردن یک رد پای مخفی در ویندوز

یکی از دغدغه های همیشگی کاربران ، از بین بردن رد پاهایی بوده است که در هنگام کار با کامپیوتر به شکل اتوماتیک ثبت میشوند. از عبارات جستجو شده در مرورگر گرفته تا قسمتهایی نظیر My Recent Documents  در محیط ویندوز. این موضوع به ویژه زمانی بیشتر اهمیت می یابد که کاربر از سیستم شخصی خود استفاده نکند بلکه سیستم مذبور در محلی مانند محل کار قرار گرفته باشد. طبعأ هیچ فردی دوست ندارد شخصی بعدها متوجه عملیات انجام شده توسط وی شود. یکی از رد پاهای به جا مانده که بسیاری از کاربران حتی حرفه ای از آن بی خبرند ، قسمتی به نام Customize Notification در محیط ویندوز است که اطلاعات مربوط به برنامه ها و نرم افزارهای اجرا شده را خود ذخیره میکند و مربوط به نرم افزارهایی است که در محیط Taskbar کنار ساعت نیز اجرا میشوند. در این ترفند قصد داریم به بررسی این بخش و نحوه پاک کردن اطلاعات مربوط به آن بپردازیم.

ابتدا بر روی منوی Start راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید.
به تب Taskbar بروید و روی دکمه Customize Notification کلیک نمایید.

بقیه در ادامه مطلب ...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم اسفند 1387ساعت 0:15  توسط سید محمد آدم پیرا  | 

عدم نمایش پنجره ارور (error) در ویندوز

هنگامی که یک برنامه هنگ کرده و بسته میشود با پیغام Error Reporting مواجه میشویم . برای از بین بردن این مشکل کافی است:

روی آیکون My computer کلیک راست کرده و سپس Properties را انتخاب کنید.

بعد وارد زبانه Advanced شده و در این قسمت روی دکمه Error Reporting کلیک می کنیم.بعد در صفحه باز شده گزینه Disable Error Reporting را انتخاب و بعد OK میکنیم.
+ نوشته شده در  جمعه بیست و سوم اسفند 1387ساعت 23:28  توسط سید محمد آدم پیرا  | 

کامپیوتر خود را در یک زمان خاص و بدون استفاده از هیچ گونه نرم افزاری خاموش کنید

با استفاده از این ترفند شما قادرید کامپیوتر خود را در یک

 زمان خاص و بدون استفاده از هیچ گونه نرم افزاری

 خاموش کنید ، فقط با یک خط کد در خط فرمان (command prompt).

 

برای اینکار:
از منوی Start وارد Run شده و عبارت زیر را وارد نمایید:

    Shutdown -s -t TIME

دقت کنید که به جای عبارت TIME زمان دلخواهی که میخواهید سیستم پس از آن خاموش شود را بر حسب ثانیه وارد نمایید.به عنوان مثال قصد داریم تا کامپیوتر یک ساعت دیگر به شکل اتوماتیک خاموش شود ، برای این کار کافی است عبارت Shutdown -s -t 3600 را در Run وارد نموده و نهایتأ Enter بزنیم.پس از این کار خواهید دید پنجره ای باز خواهد شد که تایمر آن تا زمان به صفر رسیدن و خاموش کردن سیستم کار خواهد کرد.

برای راه اندازی مجدد کامپیوتر (restart) هم  میتوانید از دستور زیر بهره بگیرید:

    Shutdown -r -t TIME

برای متوقف کردن تایمر هم میتوانید دستور زیر را در Run وارد کنید:

    Shutdown -a

اگه یادتون باشه ، حدود ۳ سال پیش ویروسی تو اینترنت منتشر شده بود که سیستم را بعد از ۶۰ ثانیه shutdown میکرد و اگه گرفتارش می شدین یا مجبور بودید خاموش شدن سیستم رو ببینید یا اینکه با کد بالا عملیات shutdown را لغو می کردید.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم اسفند 1387ساعت 17:9  توسط سید محمد آدم پیرا  |